Facebook English
Aşağıya kaydır

KURUMSAL

Özdilek

Perakende sektörüne 1967 yılında giriş yapmış, 1971 yılında tekstil sanayisine yapmış olduğu yatırımla Bursa’da üretime başlamıştır.

Özdilek bugün, 122.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerde, yıllık 12.000 ton pamuk ipliği, 7.500 ton havlu - bornoz ve 18.000.000 metre nevresim - çarşaf üretim kapasiteleriyle yolculuğunu sürdürür. Modern teknoloji ve otomasyon ile entegre tesislerde gerçekleştirdiği üretim kapasitesi ve kalitesiyle potansiyeliyle dünyanın sayılı üreticileri arasında yer alır.

Özdilek’in faaliyet alanları; alışveriş merkezi, Ar-Ge, eğlence merkezi, enerji, ev tekstili, e-ticaret, gıda, inşaat, iş merkezi, ithalat & ihracat, kafe & restoran, sağlıklı yaşam merkezi, perakende, sigorta, sinema, turizm, ziraat ve besi çiftliğidir. Özdilek, kiralanabilir 3 alışveriş merkezi, kendi konseptinde 11 alışveriş merkezi, 10 hipermarket, 10 departman mağaza ve 158 ev tekstili mağazasıyla yaklaşık 70 milyon misafirine hizmet verir.

İzmir’deki beş yıldızlı, 219 odalı otel yatırımı ile 2003 yılında turizm sektörüne giriş yapan Özdilek, 2013 yılında Wyndham Hotel Group ile işbirliği yaparak Wyndham Grand İzmir Özdilek adıyla bu alanındaki faaliyetlerini sürdürür. Otel, iş ve alışveriş merkezinden oluşan Özdilek Center projesi içerisinde, 2014 yılında faaliyete geçen Wyndham Grand İstanbul Levent ise misafirlerine dünya standartlarında hizmet verir.

Özdilek kurumsal web sitesi için tıklayınız.