Facebook English
Aşağıya kaydır

KURUMSAL

Küçük tezgahlardan dev tesislere, dünya markası Özdilek.

Özdilek, ilk olarak 1971 yılında 2 adet dokuma tezgahı, 5 personel ve yıllık 10 ton üretim kapasitesiyle Bursa’nın dünyaya sunduğu bir hediye olan havlu ve bornoz üretimine başladı. 2005 yılında kurduğu modern, tam entegre boya-baskı tesisleriyle de diğer ev tekstili ürünlerinin üretimine başlayan Özdilek; bugün yıllık 10.000 havlu üretimi ve günlük 40 ton pamuk ipliği üretimiyle Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın 6. büyük havlu üreticisidir.

1983 yılında, Yalova yolu üzerindeki 400 m² bir alanda fabrika satış mağazası ve kafeterya açılarak Bursa Alışveriş Merkezi’nin ilk adımları atıldı. Sonrasında; Afyonkarahisar, Kocaeli, İzmir, Geçit (Bursa), Yalova, Antalya ve Eskişehir’de alışveriş merkezleri, Bursa Kaplıkaya, Bursa Ataevler, İnegöl, Gemlik, Bursa Özlüce ve Bursa Gürsu’da hipermarketler açıldı. Özdilek, aynı zamanda Türkiye genelinde, Londra’da ve Almanya’da açılan ev tekstili mağazalarıyla da büyümesini sürdürmektedir. Bugün toplam 14 alışveriş merkezi ve hipermarket, 2 büyük mağaza ve 32 ev tekstili mağazasıyla yılda 45 milyon misafire hizmet vermektedir.

Özdilek, 2003 Yılında ise Turizm sektöründe de hizmet vermeye başlayarak İzmir’de beş yıldızlı, 219 odalı Crowne Plaza İzmir Oteli ile turizm sektöründe hizmet vermeye başladı. Crowne Plaza, 2011 Torchbearer Hotel Ödülü, 2010 QualityExcellence Ödülü ve 2009 Torcbearer Hotel Ödülüne layık görüldü.

2011 yılında, 114 mağaza ve yüzlerce marka ile hizmet veren ÖzdilekPark Antalya açıldı. Bu Projesi ise, birinci yılını tamamladığında EuropeanShopping CenterAwards 2012’de Finalisti olarak başarısını kanıtladı.

Özdilek kurumsal web sitesi için tıklayınız